شروع پرواز با کوادکوپتر برای مبتدیان

می خواهید بدانید که چطور می توانید خلبان یک کوادکوپتر شوید؟ پیشنهاد می کنیم ابتدا به پرواز با کوادکوپتر تا حدودی مسلط شوید. راه های آموزشی مختلفی برای این موضوع وجود دارد ولی یکی از مطمئن ترین راه های آن سازمان هواپیمایی کشوری است که به کارآموزان گواهی رسمی اتمام دوره و پرواز با پهباد را می دهد.
در صورتی که تمایل دارید از سایت های آموزشی استفاده کنید، ما سایت UAVcoach.com را به شما پیشنهاد می دهیم. سایتی که حداقل برای خودما تجربه خوبی از آموزش را فراهم نمود. در این سایت علاوه بر مقالات متعدد و مختلفی که برای پهبادها و امثالشان نوشته شده و به اشتراک درآمده، آموزش های بسیار عالی و با کیفیتی وجود دارد که شما با استفاده از آن ها به راحتی بسیاری از مفاهیم را درک می کنید.

محدودیت های پروازی کوادکوپترها

محدودیت هایی که هرچند وقت، قانون برای پرواز پهبادها، به ویژه پهباد های شخصی ایجاد می کند، نحوه کارکرد و پرواز این تکنولوژی دلچسب را تا حدود زیادی تغییر داده است. متاسفانه قوانین و محدودیت های پروازی به یک مسئله غیرقابل اجتناب تبدیل شده اند.

بهترین راه برای اینکه در دام جریمه های این قوانین نیوفتید، حضور در مدارس آموزش پرواز با پهبادها هستند، این مدارس محیط امن و راحتی را برای پرواز ایجاد کرده اند. البته این مسئله که شما خودتان اَتَش حضور در مناطق پرواز ممنوع را دارید و می خواهید کمی قاطی سرگرمی تان، هیجان فرار از دست پلیس هوایی را اضافه کنید. مسئله ای هست که ما نمی توانیم درباره آن نظر بدهیم.
اما با تمام این توصیف ها، پرواز با کوادکوپترها یک زمینه آشنایی بسیار خوب و کاربردی برای شما و آرزوی خلبانی تان خواهد بود. البته شما با صرف هزینه و کمی افتادن در مسیر کارهای قانونی می توانید منطقه ای را که مدنظر دارید که باید شرایطش را داشته باشد، به منطقه آزاد و قانونی پرواز تبدیل کنید.

آیا پرواز کوادکوپتر های غیر حرفه ای مجوز میخواهد ؟

کوادکوپترهای غیر حرفه ای ارائه شده در فروشگاه ایران سایما بعلت ماهیت سرگرمی ، نداشتن GPS ، دوربین های ۴K و برد پایین عملا منع قانونی برای پرواز ندارند و ردیابی آنها تقریبا غیرممکن است . ولی ترجیحا این کوادکوپتر ها را نیز در مجاورت محل های حساس (مانند فرودگاه و مناطق نظامی) به پرواز در نیاورید .

پرواز با کوادکوپتر زمینه ساز پرواز

یکی از مسائلی که شما به اجبار فرا خواهید گرفت، قانون های مربوط به مسئله پرواز خواهد بود

گفتیم که پرواز با پهباد زمینه خوبی برای آشنایی شما با خلبانی خواهد بود، اما چگونه!؟

شما با آموزش پرواز پهباد، با شرایط آب و هوایی هنگام پرواز که یکی از مهم ترین عناصر پرواز محسوب می شود به خوبی آشنا خواهید شد.

از طرفی یکی از مسائلی که شما به اجبار فرا خواهید گرفت، قانون های مربوط به مسئله پرواز خواهد بود که در سال های بعد و مراحل بالاتر دیگر از شر آن ها خلاص خواهید شد.

البته هربار شاهد بهتر شدن شرایط برای پهبادها و کوادکپتر ها هستیم، هرچند قانون این مسئله را محدود می کند اما از طرفی به شما گواهی نامه پرواز با پهباد می دهد که یک تجربه و کارنامه بسیار موفق در دوره پرواز شما محسوب می شود.
عملیات فرود و پرواز، بحث رادیویی و ارتباطی کار همچنین بارگیری اطلاعات، حفظ اضطراب در شرایط مختلف، برخورد با مشکلات پرواز همه بخشی از آموزش های این دوره هستند. پس از سپری کردن این دوره شما به خوبی یادخواهید گرفت که هنگام پرواز در صورت برخورد با یک گردباد چگونه عمل کنید، یا اینکه در صورت برخورد با هشدارهای فدرال چه عکس العملی باید از خودتان نشان دهید. حتی در این دوره شما با مسائل مربوط به کارشناسی و تدریس هم تا حدودی آشنا خواهید شد.

گواهینامه پروازی کوادکوپتر

این مسئله که کسانی گواهی نامه حرفه ای پرواز با پهباد را دریافت می کنند، نشان می دهد که این ماشین های پرنده تنها به سرگرمی در پارک ها و یا فضاهای باز ختم نمی شوند و کاربردهای بسیاری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *